Eutanazie psů, koček a drobných savců

 
 

Velice citlivé téma a těžké životní rozhodnutí. Nevíte, zda už máte nechat svého parťáka odejít, zda se trápí nebo jestli byste se neukvapili, pokud byste se pro eutanazii rozhodli? Mnoho našich klientů má dotazy na tyto situace a také na samotný průběh eutanazie. Sami jsme už některá svá zvířátka museli nechat odejít a zažili jsme i náhlý odchod – kdy jsme se už rozhodnout nestačili a naše zvířátko to rozhodlo za nás. Ze svých osobních zkušeností ale víme, že je pro zvířátko i pro nás lepší, když čas a místo můžeme vybrat sami a usnadnit odchod našemu parťákovi a nenechat ho trápit zbytečně dlouho.  

Co tedy od nás můžete očekávat a jak samotná eutanazie, kterou přijedeme provést k Vám domů, probíhá? 

Zde je několik důležitých odpovědí na dotazy, které nám často kladete: 

  • Po předchozí domluvě, nejpozději do druhého dne, jsme schopní dojet k Vám domů a šetrně a s něžným přístupem pomoci Vašemu zvířátku bezbolestně odejít. 
  • Vždy vše detailně vysvětlujeme a popisujeme každý krok, jak a proč ho děláme a co se bude dít.
  • Vždy používáme plnou anestezi (narkózu) před samotnou aplikací eutanazie.
  • Dle stavu žil a velikosti pacienta používáme anestezii přímo do žíly nebo do svalu.
  • V případě nutnosti anestezie do svalu – kdy není reálné zavést žilní kanylu, musíme pacientovi po uvedení do plné anestezie aplikovat eutanazii přímo do srdíčka (žádné nevýhody to nemá, anestezie zajistí plné bezvědomí a analgezii pacientovi – jako by šel na jakýkoliv chirurgický zákrok).
  • Po aplikaci eutanazie si kontrolujeme pacienta v odstupu cca 10 minut 2x, že srdíčko opravdu nebije, abychom měli 100% jistotu.
  • V případě využití služeb Kremace zvířat Ústí či Krematoria zvířat Praha – přijedeme s kolegy spolu a zvířátko po uspání ihned kolegové z krematoria odvezou – eutanazii samotnou lze dohodnout i přes kolegy z krematoria Ústí či Krematorium zvířat Praha.
  • Pokud služby krematoria využít nechcete, můžete využít pohřbení zvířátka na vlastním pozemku.
  • Odvoz a likvidaci těla zvířete bohužel nenabízíme.

 

Nonstop pohotovost od 20:00 do 8:00 ze zdravotních důvodů nedržíme. 

Děkujeme za pochopení.

 

 

dog, labrador, black and white-1126025.jpg

Potřebujete naši pomoc? Kontaktujte nás: +420 776 298 596